14 Ağustos 2022 Pazar

Get Adobe Flash player

images
ULUSLARARASI KONGREDEYİZ
Uluslararası Batı Asya Turizm Araştırmaları Kongresi` 28 Eylül-01 Ekim 2017 de Van İlinde yapıldı.10.10.2017 ETKİNLİKLER

 Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Turizm ve Otelcilik İşletmeciliği Yüksekokulu Müdürlüğü’nün organize ettiği "Uluslararası Batı Asya Turizm Araştırmaları Kongresi"

28 Eylül-01 Ekim 2017 tarihleri arasında yapılan  Kongreye “” ZİGANA DOĞA OKULUNUN ALTERNATİF TURİZM UYGULAMALARI” Savaş Aydın- Zigana Doğa Okulu- Bildirimizle katıldık. Kongreye Zigana Coğrafyası derneği (ZCD) Başkanı Savaş Aydın ile birlikte ZCD Genel sekreteri Dr. Özlem Aydın katıldı . Büyük ilgi  gören bildirimizin sunumuna özel ilgi gösterildi ve Kongre düzenleme komitesi Başkanı Turizm ve Otelcilik İşletmeciliği Yüksekokulu Müdürü Doç Dr. Faruk Alaeddinoğlu katıldı ve sunum salonunda  Bildirimizin ”  Özgün bir bildiri olduğunu . Ülkemizin bu tür özgün çalışmalara ihtiyacı olduğunu. Bu kadar güzel memleketleri için  özveride bulunan bu güzide insanlara teşekkür ediyorum . Bu çalışmayı da övgüye değer buluyorum. Dedi. Ve sunum sonucunda Savaş Aydın’a kongreye katılım belgesini bizzat takdim etmiştir.

 

Kongrenin açılışında,Turizm ve Otelcilik İşletmeciliği Yüksekokulu Müdürü Doç Dr. Faruk Alaeddinoğlu, Batı Asya ülkelerini turizm araştırmaları konusunda bir araya getirmeyi amaçladıkları kongrenin ilkini düzenlemekten dolayı mutlu olduklarını ifade ederek, "Farklı din, dil ve medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan Batı Asya insanları yıllarca bir arada barış ve hoş görü içerisinde yaşamayı başardığı bir coğrafya olmuştur. Ancak bu gün bu görünümden biraz uzak olan bu coğrafyanın yeniden inşası, karşılıklı etkileşim ve empati kurması için yeni araçlara ihtiyaç vardır. Bu araçlardan biri şüphesiz turizmdir. Bu bağlamda bölge turizmini yeniden yapılandırma ve geleceğe hazırlama adına katkı sunmayı amaçlayan bu kongre umarım barışın inşasına da katkı sunacaktır. Bu kongreyi düzenlememizde emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunarım" dedi.

Uluslararası Batı Asya Turizm Araştırmaları Kongresi’ne 202’si Türkiye’den 24’ü yurt dışından toplan 226 akademsiyen katılırken 4 farklı salonda 3 gün boyunca 266 bildiri sunuldu. 

Bu Yazi 7472 Defa Okunmustur.
Yorumlar ( 0 ) Onay bekleyen ( 0 )
12. LAMES BİLİM KÜLTÜR VE SANAT ŞENLİĞİ 12. LAMES BİLİM KÜLTÜR VE SANAT ŞENLİĞİ 20 Ağustos 2022 tarihinde