14 Ağustos 2022 Pazar

Get Adobe Flash player

images
BİZ YAZMASAK
kısa özet bir memleketin insanı önce düşünecek sonra yazacak . Anadolu insanı geçim derdinde önce onu çözecek sonra durumu düzeltecek daha sonra yazacak. Giriş sert sonuç net . 01.08.2020 MEDYA

 Niçin yazmalıyız memlekete duyarlılık gerekiyor. Birikim gerekiyor gerekiyorda gerekiyor.

ancak yazacak olanlar ise bu birikimleri nasıl paylaşmalı nerede paylaşırsa daha iyi olacak işin sosyal boyutu, piar boyutu, lojisitk gibi boyutlarıda bu işi daha da zorlaştırmaktadır. 

Uzun dönem Bab-ı Ali tekeliyle bu işi yürütmüş ise de Anadoludan da yazarlar bu zinçiri kırma başarısıda göstermişlerdir. Günümüzde ise dilekçe yazamayanların roman yazdığını görmekteyiz tabi buna ne kadar roman diye biliriz bilemem. işi karıştırmadan birilerine dokunmadan dokundurtmadan konuyu özetlersek . Bir kitabım olsun diye  yazılanlardan bahsetmiyorum. Gerçekten neden insanlar birikimlerini paylaşmada yazı tekniğini kullanmazlar diye merak ediyorum.

Memleket bizim. Elimiz tutuğu sürece yazmak zorundayız. Neden zorundayız çünkü gelecek nesil bizim 

görüşümüz ve fikirlerimiz düşüncelerimiz var tabi ancak karşılıklı fikirlere görüşlere saygı göstermek yazmanın ana kuralıdır. şu gün bayram günü herkesin bayramını kutluyor. Fikirlere düşüncelere sonsuz saygı hoş görüsü bekliyorum. 

 

Bu Yazi 5339 Defa Okunmustur.
Yorumlar ( 0 ) Onay bekleyen ( 0 )
12. LAMES BİLİM KÜLTÜR VE SANAT ŞENLİĞİ 12. LAMES BİLİM KÜLTÜR VE SANAT ŞENLİĞİ 20 Ağustos 2022 tarihinde